Joomla!

Līdzdalības iespējas


NVO fondam būt jau 2016.gadā!

Jau vairāk kā sešdesmit organizācijas ir parakstījušas vēstuli par Nacionālā NVO fonda izveidi Latvijā 2016. gadā. Parakstu vākšana turpinās līdz jūnija beigām! Aicinām nepalikt vienaldzīgiem, bet rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu paust savu atbalsu un vēlmi pievienoties vēstules parakstītājiem.

28.05.2015. tika nosūtīta vēstule lēmumu pieņēmējiem ar aicinājumu izveidot NVO fondu 2016. gadu. Vēstulē tiek pausta pārliecība, ka tādas aktivitātes, kā NVO pārstāvju darbs nozaru ministriju un Ministru Kabineta veidotās darba grupās, atzinumu izstrāde un sniegšana par sabiedrībai nozīmīgām tēmām - izglītības, veselības, sociālās labklājības, dzimumu līdztiesības, korupcijas, atvērtas valsts pārvaldes, vides un citās jomās nebūs iespējama vai notiks būtiski samazinātā apjomā, ja steidzami netiks izveidots NVO fonds.

Atgādinām, ka ar 2016. gadu beidzas Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu atbalsts Latvijas NVO un nav zināms to apjoms nākamajā periodā, jo Eiropas Komisija joprojām nav vienojusies ar donoru valstīm par sadarbības iespējamo finansiālo apjomu.

Ar pilnu vēstules tekstu var iepazīties šeit.

Papildu informācija: http://www.nvo.lv/lv/news/publication/nvo-fondam-but-jau-2016gada-6310/


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez 

 
ES programma "Eiropa pilsoņiem"

Aicinām pievērst uzmanību ES programmai „Eiropa pilsoņiem” (2014-2020), kuras mērķis ir tuvināt Eiropu tās iedzīvotājiem, stiprināt piemiņu un palielināt sabiedriskās līdzdalības iespējas ES, nodrošinot vietējā, reģionālā un dalībvalstu līmenī atklātākas debates par ES jautājumiem.
Programma veicinās pilsoniskās sabiedrības organizāciju iespēju palielināšanos, lai to biedrus un plašāku sabiedrību iesaistītu ES demokrātiskajā dzīvē.

Lasīt tālāk...
 
Reģionālie semināri par ES programmu "Eiropa pilsoņiem"

Kultūras ministrijas ES programmas "Eiropa pilsoņiem" informācijas punkts aicina piedalīties informatīvajos semināros „ES programmas "Eiropa pilsoņiem" (2014-2020) finansējuma iespējas”, kas notiks četru Latvijas reģionu pilsētās maija mēnesī.

Lasīt tālāk...
 
NVO sāk pieteikumu pieņemšanu skolēnu nodarbinātības pasākumam

Sākot ar šī gada 9. aprīli, Nodarbinātības valsts aģentūra (turpmāk - NVA) sāk pieņemt darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, kas tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam; viena skolēna dalības ilgums – 1 mēnesis.  Lai pieteiktos, darba devējam ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa (skat. pielikumā) un jāiesniedz tajā NVA filiālē, kuras darbības teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam.    

Pasākuma mērķis ir veicināt pasākumā iesaistīto skolēnu vecumā no 15 gadiem līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot iespēju iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Rīgas reģionālajā filiālē pieteikumus pasākuma īstenošanai pieņem Jēzusbaznīcas ielā 11, Rīgā, 204.kabinetā.
Ja rodas jautājumi, iespējams sazināties ar nodarbinātības organizatoriem:
Līgu Jansoni ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ),
Ingunu Bērziņu ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ),
Andreju Tkačenko ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ).
Tālrunis Nr.67507858

Darba devējs ar skolēnu slēgs darba līgumu uz NVA norādīto skolēna nodarbinātības laiku pasākumā un nodrošinās darba vadītāju, kurš palīdzēs skolēnam apgūt darbam nepieciešamās prasmes un iemaņas.
NVA nodrošinās darba devējam dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt, otru algas pusi skolēnam maksās darba devējs pats. Darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu. Darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks arī darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.
NVA nodrošinās arī dotāciju ikmēneša darba algai skolēna darba vadītājam. par 10 skolēnu darba vadīšanu dotācijas apmērs noteikts vienas valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, attiecīgi dotācija par viena skolēna darba vadīšanu būs viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

NVA apdrošinās skolēnus pret iespējamiem nelaimes gadījumiem pasākuma laikā.

Plašāka informācija par pasākumu NVA mājas lapā: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=446&mid=53&txt=3962


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez 

 
Polijas NVO meklē ERASMUS+ projekta sadarbības partneri

Polijas NVO (Center for Citizenship Education, CCE) meklē sadarbības partnerus, lai piedalītos ERASMUS+ projektā, kas saistits ar pirmsskolas un sākumskolas bērnu izglītību (bērni 5/6-8/9 gadu vecumā), lai nodrošinātu skolotājiem efektīvu metodoloģiju bērnu pamatkompetenču attīstīšanai. 
Varbūt varat ieteikt kādu publiskā sektora organizāciju vai NVO, kas iesaistīta atbilstošu jautājumu risināšanā? Varbūt Jūsu pārstāvētā organizācija darbojas šajā sfērā?

Ja šis piedāvājums šķiet interesants un ir vēlme iesaistīties sadarbībā sākumskolas izglītības jomā, jāsazinās ar:
Sylwia Żmijewska-Kwiręg

Director of the Department
Civic and Economic Education Programmes
Center for Citizenship Education
ul. Noakowskiego10/1
00-666 Warszawa
(22) 659 62 05, w. 109

Īsa informācija par CCE
Center for Citizenship Education (CCE) ir 1994.gadā dibināta nevalstiska organizācija. Tā darbojas, lai attīstītu pilsoniskās sabiedrības zināšanas un praktiskās iemaņas un nostāju, kas nepieciešamas demokrātiskai valstij un pilsoniskai sabiedrībai. CCE darbojas arī kā bezpeļņas skolotāju izglītības organizācija, kas reģistrēta Polijas Izglītības un sporta ministrijā. Turklāt CCE attīsta un ievieš Polijas skolās inovatīvas skolu programmas tādās izglītības jomās kā vēsture, ekonomika u.c. CCE ir uzsākusi vairāk nekā 25 valsts mēroga izglītības programmas.

 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez 

 


9 lapa no 15