Joomla!

Pilnveidos Memoranda padomes darbu

Ceturtdien, 12.septembrī, valsts sekretāru sanāksmē izsludināts jaunais Ministru kabineta un NVO sadarbības memorands, kas paredz kvalitatīvi pilnveidot Memoranda padomes darbu.

Valsts kancelejas direktore, Memoranda padomes vadītāja Elita Dreimane uzsver, ka sanāksmē izsludinātais NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes nolikums ļaus būtiski efektivizēt Memoranda padomes darbu, piemēram, padomē darbojošos pārstāvjus izraugoties konkursa kārtībā.

„Ņemot vērā, ka Memoranda padome ir būtisks sabiedrības līdzdalības instruments Ministru kabineta lēmumu pieņemšanas procesā, ļoti svarīgi ir kvalitatīvi pilnveidot NVO iesaisti jau valdības lēmumu izstrādes sākumposmā, izmantojot gan diskusiju dokumentus, gan arī mērķtiecīgāku padomes darbu, paceļot augstākā līmenī tās cilvēkresursu atlasi, kā arī nākotnē īstenojot tiesību aktu projektu digitālā risinājuma pilnveidošanu,” informē E.Dreimane.

Viņa arī uzsver, ka līdz šim ir īstenotas nozīmīgas iniciatīvas sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā valdības lēmumu pieņemšanas, t.sk., panākot NVO iekļaušanu tiesību aktu izstrādes darba grupās, atzinumu sniegšanā, dalība Valsts sekretāru sanāksmēs, Ministru kabineta komitejas un valdības sēdēs, kā arī iespēju Ministru kabineta mājaslapā iepazīties ar izskatāmajiem lēmuma projektiem.

Grozījumus valdības un NVO sadarbības memoranda normatīvajā regulējumā izstrādāja pēc NVO iniciatīvas izveidota darba grupa. Izmaiņu mērķis ir panākt līdzvērtīgāku un kvalitatīvāku valsts pārvaldes, valdības amatpersonu un NVO dialogu par pilsoniskās sabiedrības un Latvijas iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem. 10.jūlija Padomes sēdē plānots apstiprināt padomes vidēja termiņa prioritātes, kas iekļauj NVO finansēšanas sistēmas pilnveidošanu, līdzdalības veicināšanu valdības lēmumu pieņemšanas procesā un Memoranda padomes un NVO darbības stiprināšanu.

Papildinformācija
Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandā noteikto mērķu sasniegšanu. Padomes uzdevums ir sniegt priekšlikumus Ministru prezidentam un ieteikumus ministrijām, lai uzlabotu valsts pārvaldes institūciju un pilsoniskās sabiedrības sadarbību. Padomes sekretariāta funkcijas īsteno Valsts kanceleja. Šobrīd Memorandu parakstījušas jau 352 nevalstiskās organizācijas.

Padomes nolikums, sastāvs un sēžu protokoli, kā arī relīzē minētie dokumentu projekti pieejami Ministru kabineta mājas lapā.

Signe Znotiņa - Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: 28803639 / 67082919
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu "> Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2013-gads/09/120913-vk-02/
 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

fonds