Joomla!

KVALB biedru sadarbības platformas izstrāde

V.Galvanausks,
Latvijas Kvalitātes biedrības (KVALB) valdes loceklis

KVALB biedru kopsapulcē noskaidrojām, ka viena no lielākajām biedrības vērtībām ir iespēja apmainīties viedokļiem, savstarpēji bagātināties un iegūt arī pilnīgi jaunas zināšanas. Savstarpējo zināšanu apmaiņa ir ne tikai lielākā vērtība, bet arī vajadzība. Nereti pat pieredzējušiem kvalitātes vadības sistēmu speciālistiem rodas jautājumi par mūžam aktuālajām lietām - vai konkrētā situācija ir neatbilstība, vai šāds procesa mērījums ir lietderīgs, kā nomērīt konkrētu procesu u.c. Šīs situācijas bieži neprasa garu un plašu teorētisku skaidrojumu par ISO 9001 vai cita standarta prasībām, kura ietvaros ir uzdots jautājums, bet vairāk parādā vēlmi dzirdēt koleģiālu skatu no malas.

Dažādu tematisku kvalitātes vadības jomu jautājumus esam risinājuši interešu grupās un diskusiju pasākumos. Tomēr dažreiz ir nepieciešams uzzināt citu biedru viedokli/padomu par konkrētu jautājumu, uz kuru atbilde jārod iespējami īsākā laikā, bet jautājums nav tik plašs, lai rīkotu interešu grupu vai atsevišķu pasākumu. Katram biedram ir arī savi pieejamie laika resursi, un iespējas satikt vienam otru var būt ierobežotas ne tikai ikdienas darbu noslodzes dēļ, bet arī tīri ģeogrāfiskā novietojuma dēļ (vēlamies uzsvērt, ka KVALB ir biedrība Latvijas mērogā).

Tāpat, strādājot privātajā sektorā, uzņēmumi, piesaistot jaunus klientus, sastopas ar dažādām kvalitātes prasībām, kurās var tikt ietverti dažādi termini, kvalitātes ziņojumu formāti, problēmu risināšanas metodikas, kas iepriekš nav izmantotas.

Visu iepriekš minēto iemeslu dēļ, un ne tikai, tika izvirzīta ideja par KVALB biedru kompetenču datu bāzi. Pēdējā biedru tikšanās reizē (17.12.2014.) Dzintars Putnis iepazīstināja ar manis izstrādāto koncepciju KVALB biedru sadarbības platformai, kuras plānotā funkcionalitāte krietni pārsniegs kompetenču datu bāzes līmeni.

Pats personīgi vēl tikai biedrs būdams piedzīvoju to, ka esošais KVALB forums tiek izmantots neaktīvi un nav pietiekoši elastīgs un nepiedāvā plašāku funkcionalitāti.
Strādājot kā kvalitātes vadības sistēmu speciālistam un vadītājam, bieži bija konkrēti un specifiski jautājumi, uz kuriem atbildes nebija iespējams atrast ne latviski pieejamā literatūrā, ne pašos standartos. Laikam ejot, atklāju konkrētus kvalitātes vadības domubiedru forumus ārzemēs, galvenokārt angļu valodā, kur varēju atrast gatavas atbildes un uzdot jautājumus. Redzot pietiekoši lielo aktivitāti un nesavtīgu dalīšanos ar zināšanām, esmu pārliecināts, ka arī mēs KVALB spēsim izveidot līdzīgu modeli, kurā mūsu sadarbības platforma būtu kā vērtīgs instruments biedriem ikdienā meklējot atbildes, daloties ar zināšanām, diskutējot. Iespējams, ka vieglāk būtu sākt ar kādu no sociālajiem tīkliem ar profesionālu ievirzi, tomēr ilgāk pārdomājot šo jautājumu un pētot konkrētās vajadzības, ātri kļuva skaidrs, ka, piemēram, Linkedin diskusiju grupa nebūtu atbilstošs risinājums.

Vēlreiz atgādināšu par to, kas ir paredzēts KVALB biedru sadarbības platformā (ar ko nomainītu nosaukumu "Kompetenču datubāze"):
- Detalizēti biedru profili (t.sk. kompetences, intereses), apstiprināti caur KVALB "biroju";
- Tematiski sakārtots un ērts forums;
- Iespējas ģenerēt aptaujas;
- Iespēja apstiprināt dalību pasākumos;
- Digitālā bibliotēka par dažādām kvalitātes vadības tēmām;
- Ārējiem lietotājiem ierobežota pieeja konkrētu jautājumu uzdošanai (Virtuālais padomdevējs).

 sadarbibas platforma    800x500

Šī sadarbības platforma būs pieejama no dažāda veida platformām - gan klasiskām Desktop vidēm ar interneta pārlūkiem, gan mobilajām iekārtām (t.sk. planšetēm). Vēlamies šo sadarbības platformu padarīt par viegli lietojamu, ērtu un pieejamu visiem KVALB biedriem.

Cik tālu esam tikuši? Šobrīd sadarbojos ar KVALB sadarbības IT uzņēmuma speciālistu. Ir atrasta platforma, kura nodrošinātu nepieciešamās prasības. Tiek rakstīta specifikācija un definētas prasības. Tiklīdz būs izveidota alfa versija un notestēta pamata funkcionalitāte, veidosim testētāju grupu no KVALB biedriem. Ja viss noritēs veiksmīgi, tad 2015. gada pirmajā pusē būtu iespēja izveidot detalizētos biedru profilus un sākt izmantot galvenās funkcionalitātes iespējas.
Ja Jums jau šobrīd ir interese būt pirmo testētāju pulkā var droši rakstīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Lai mums visiem veiksmīgs 2015. gads!