Joomla!

Pirmā EFQM konference Latvijā "Izcilības pieeja - pamats ilgtermiņa attīstībai"

Š.g. 4.februārī Rīgā, "Islande Hotel" telpās norisinājās Latvijas Kvalitātes biedrības (KVALB) rīkotā pirmā EFQM konference "Izcilības pieeja - pamats ilgtermiņa attīstībai".
Konference pulcēja 20 dalībniekus no dažādām iestādēm, ieskaitot izglītības iestāžu direktorus, Latvijas Valsts kancelejas, Valsts Kases un Latvijas Dzelzceļa pārstāvjus.

Konferenci atklāja EFQM vadības pārstāvis Gianluca Mulé ar prezentāciju par izcilības pieeju un EFQM organizāciju, pieredzē dalījās arī EFQM licencēts trenneris C.-Andreas Dalluege un Somijas Kvalitātes asociācijas prezidents Tani Järvinen.

Igaunijas Drošības Zinātņu akadēmijas rektors Lauri Tabur, kas 2014.gadā Igaunijā ir saņēmis godalgu “Labākais līderis”, konferences dalībniekiem skaidroja, kā viņa vadītajā organizācijā tika ieviesta izcilības pieeja, kā procesā iesaistījās iestādes darbinieki un kādi ir šī procesa rezultāti. Par savu pieredzi izcilības pieejas ieviešanā un attīstīšanā stāstīja arī Dobeles Valsts ģimnāzijas pārstāve Kristīne Pakule. Jāatzīmē, ka Dobeles Valsts ģimnāzijā jau vairākus gadus regulāri veic pašnovērtējumu pēc EFQM izcilības modeļa un ir uzkrātas plašas zināšanas par šo procesu un tā rezultātiem.

Pēc pasākuma dalībnieki izteica atzinīgus vārdus par interesantām prezentācijām. Pasākuma dalībnieki, lektori un KVALB pārstāvji vienojās, ka nākotnē jārīko līdzīgs pasākums ar pieredzējušo lektoru uzstāšanos, bet būtu nepieciešams par šo pasākumu informēt plašāku interesentu auditoriju.