Joomla!

Nacionālais NVO fonds būs!

Pozitīvas ziņas par Nacionālā NVO fonda izveidi jau 2016. gadā tika saņemtas pēc 2016. gada valsts budžeta apstiprināšanas jau 30.11.2016. aptuveni plkst. 21:00, kad tika nobalsots par budžeta pieņemšanu. Nacionālajam NVO fondam atvēlētie līdzekļi tikuši rasti no naudas apjoma, kas domāts neparedzētiem gadījumiem. Varētu teikt, ka tas nav labākais iedomājamais risinājums, un tomēr, pēc 11 gadu ilgas, šīs konkrētās idejas virzīšanas un risināšanas, uzrunājot šo nepieciešamību dažādās valdībās un dažādos Saeimas sasaukumos var teikt, ka pēdējā gada pūliņi vainagojušies ar panākumiem.

Kā jau iepriekš ziņojām, tieši šovasar norisinājās aktīvs darbs pie NVO fonda koncepcijas, pēc tam, kad maijā, daudzu organizāciju parakstīta vēstule aizceļoja pie Valsts augstākām amatpersonām, norādot, ka faktiski notiek jautājuma risināšanas novilcināšana. Darba grupa koncepciju izstrādāja, tomēr 21.08.2015. Kultūras ministrijas amatpersonas apgalvoja, ka resursi fondam nebūs. Saskaņā ar eLPA iniciatīvu 28.08.2015, šo jautājumu atkārtoti skatīja Valdības un NVO sadarbības memoranda padomes sēdē, kur KM nespēja nākt klajā ar risinājumu.

Ņemot vērā notikušo, eLPA pārstāvji vērsās pie atbildīgajām personām Saeimā. Šajā procesā atbalstošs plecs bija gan no Sabiedrība par atklātību - Delna, gan Sabiedriskās politikas centrs "Providus" kolēģiem. eLPA turpināja saziņu ar Saeimas budžeta un finanšu komisiju un iesniedza atsevišķu vēstuli, lūdzot NVO fondam piešķirt nepieciešamos līdzekļus jau 2016. gadā.

Šajā procesā visbūtiskākais nebija naudas apjoms, bet gan fakts, ka politiķi pieņem šo nozīmīgo lēmumu. Tāpat būtisks ir fakts, ka pēdējos rudens mēnešos, ar eLPA aktīvu iesaisti, sagatavotā Nacionālā NVO fonda koncepcija tika pieņemta valdībā jau nākamajā dienā pēc valsts budžeta pieņemšanas 01.12.2015., jo citādi būtu situācija – nauda ir, bet politikas dokumenta nav. eLPA ir tik gandarīta par šo faktu! Tas ir liels sasniegums Latvijas NVO sektora vēsturē.

eLPA izsaka milzīgu paldies visiem, kuri izprata, kuri atbalstīja, kuri iedrošināja. Paldies ikvienam, kurš 11 gadus bija par NVO fonda izveidi Latvijā.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/nacionalais-nvo-fonds-bus-6819/ 


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez