Joomla!

eLPA aktivitātes 2019.gadā - iespējas iesaistīties!

Šogad Latvijas Pilsoniskā alianse svin 15 gadu jubileju. Par godu šim notikumam 13. decembrī notiks svētku pasākums. Plašāk par pasākumu informēsim gada otrajā pusē. Tomēr tā nebūs vienīgā mūsu svinīgā kopā sanākšana. Plānots arī turpināt pagājušā gadā iesākto tradīciju, un kopā ar biedriem un sadarbības partneriem satikties Ielīgošanas pasākumā.

Šogad arī Alianse iegūs jaunu vizuālo tēlu (re-brending). Šobrīd ir uzsākts darbs un, cerams, pavisam drīz tiks prezentēts jaunās mājas lapas veidols, aplikācija, logo, u.c. vizuālās identitātes aspekti.

Jaunās mājas lapas kontekstā - ir ieplānots izveidot kvalitatīvu datu bāzi par eLAP biedriem, lai mediju pārstāvji un potenciālie sadarbības partneri mājas lapā varētu ērti atrast informāciju par eLPA biedriem. Šādu vēlmi ir izteikuši gan biedri, gan arī dažādi sektoru pārstāvji, norādot, ka labprāt sadarbotos ar NVO daudz vairāk, taču ir problēmas vienkopus atrast informāciju. Lai to īstenotu, nepieciešama Jūsu palīdzība - ir izstrādāta anketas, kurās lūgums aizpildīt informāciju par savu organizāciju, ievietot logo, bildes, utt. Anketu skatiet šeit. Lūgums to aizpildīt līdz 4. martam.

Šogad eLPA arī vēlas īpaši izcelt savus biedrus jaunā rubrikā “Biedru telpa” (no marta - iknedēļas ziņu izdevumā ”Nesēdi Tumsā”). Tajā tiks izceltas eLPA biedru organizācijas un to aktivitātes. Tā būs platforma, kurā plašāk būs iespējams pavēstīt par plānoto, palepoties ar paveikto, izcelt svarīgus organizācijas notikumus utt.

Papildus 15 gadu jubilejai turpinās darbs pie interešu aizstāvības, finanšu ilgtspējas ieviešanas, tāpat šogad plānots biežāk veidot NVO neformālās darba grupas viedokļu apkopošanai un diskuijām, kā arī - vēl biežāk ciemoties reģionos. Šobrīd arī jau iezīmējušies lieli notikumi, kur aicinām iesaistīties biedrus.
Īsi ieskicēsim svarīgākos no tiem:
- 27. februārī tiks svinēta 10. Vispasaules NVO diena, kurā tiek īpaši izcelta NVO misija vietējā, nacionālā un starptautiskajā līmenī. Tā ir arī iespēja dalīties ar saviem pasākumiem, notikumiem un iniciatīvām, ko plānots veikt NVO dienā. Iesūti informāciju  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu !
- Ar iniciatīvu “Jaunais pilsonis” eLPA turpinās veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, vienlaikus popularizējot pilsonisko sabiedrību (līdz šim iniciatīva bija pazīstama kā “Mazais pilsonis”);
- Tiks rīkotas reģionālās diskusijas par jauno NIPSIPP un NAP2027, kas ir divi pamatdokumenti pilsoniskajai sabiedrībai. Pirmā reģionālā diskusija notiks 16.martā, Liepājā;
Baltijas jūras reģiona NVO forums notiks Rīgā, 9.-11.maijā, tajā satiksies eksperti no 11 Baltijas jūras reģiona valstīm;
- eLPA līdzorganizēs "13. Saeimas un NVO forumu" (jūnija sākumā), šogad pamainot formātu un padarot to diskusijām draudzīgāku, lai NVO spētu daudz veiksmīgāk aktualizēt aktuālākos jautājumus sektorā;
- Pirmo reizi Aliansei būs pašai sava telts sarunu festivālā "LAMPA", kas norisināsies 28.-29.jūnijā. Par saturu un biedru iespējām līdzdarboties tiks ziņots vēlāk;
- 13. septembrī tiks organizēta pirmā NVO diennakts, kurā sabiedrības pārstāvji varēs tuvāk iepazīties ar NVO, apciemojot tās birojos. Savukārt vakarā interesentiem būs dota iespēja plašāk caur izzinošām aktivitātēm, diskusijām un spēlēm iepazīties ar NVO sektora darbību. Par šo datalizētāk tiks ziņots vēlāk.
- Kopš 2017.gada eLPA ir kļuvusi par galveno partneri balvu konkursā “Balva Cilvēka izaugsmei”, un šogad 6.reizi tiks pasniegtas balvas par pašaizliedzīgu darbu sabiedrības labā. Šis balvu konkurss ir laba iespēja izcelt arī NVO labos darbus, tāpēc aicinām arī eLPA biedrus nominēt iniciatīvas. Balvas ceremonija šogad notiks 19.septembrī.

 


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez