Joomla!

24.
maijs

Seminārs-diskusija "Gads pēc Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR/GDPR) ieviešanas - tendences un problēmas"

Š.g. 24.maijā KVALB organizē semināru-diskusiju "Gads pēc Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR/GDPR) ieviešanas - tendences un problēmas".
Diskusijas vadītājs: VSIA "Latvijas Vēstnesis" jurists un personas datu aizsardzības speciālists Jānis Frīdmanis

Norises laiks: 24.05.2019., plkst. 15.00 – 18.00
Norises vieta: NVO nams, 205.telpa (Ieriķu iela 43A, Rīga)
Pieteikšanās: līdz 22.05.2019. darba dienas beigām, sūtot e-pastu uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pasākums notiks, ja tam būs pieteikušies vismaz 7 dalībnieki!

Pasākuma laikā plānots apskatīt sekojošus tematus:
1. Datu subjekta identificēšana (nepieciešamība, veidi un apmierinoša identifikācija, klātienes un neklātienes identifikācija, elektroniskā identifikācija, nepilngadīgu personu identifikācija un piekrišanas saņemšana no vecākiem).
2. Pārzinis - Pārzinis / Pārzinis un apstrādātājs / Koppārziņi - statusu definēšana un problemātika.
3. Apstrādātāju un apakšapstrādātāju kontrole/revīzijas (kam ir kādas tiesības, pārbaudes norise, izmaksu segšana, pārbaudes laika saskaņošana u.c.).
4. Tiesības tikt aizmirstam, ja datu apstrādes pamats ir leģitīmās intereses.
5. Personas datu apstrāde izglītības iestādēs (izglītības iestādes atbildība datu apstrādes pārkāpuma gadījumā, nepilngadīgo personu atbildība, datu izpaušana u.c.).
6. DAS tiesības/pienākums piedalīties iekšējo/ārējo dokumentu izstrādē. Interešu konflikta robežas.
7. Trauksmes celšanas likuma prasības datu apstrādē (iekšējās sistēmas izstrāde, atbildīgā nozīmēšana, atbildīgā aizvietošana, interešu konflikta novēršana, iesniegumu pirmšķietamā izvērtēšana, datu anonimizācija, iesnieguma pārsūtīšanas citām iestādēm, vadības iesaistīšana iesnieguma izskatīšanā u.c.).
8. Datu apstrāde arhivēšanas nolūkā (lietu nomenklatūra un īstermiņa glabājamo dokumentu iznīcināšana).
9. Datu apstrāde žurnālistikas vajadzībām (sākotnēji definēts mērķis, datu anonimizēšana, regulas 5.p nosacījumu ievērošana).
10. Datu subjekta iesnieguma izskatīšana (datu izsniegšanas pieprasījums – izsniedz informāciju par datiem vai dokumentu atvasinājumus kas šos datus satur).

!!! Lūgums diskusijas dalībniekiem - sūtot pieteikumu pasākumam, norādīt prioritāros tematus