Joomla!

Kvalitātes inovāciju balva 2018

   

    Ir sācies starptautiskais inovāciju konkurss Kvalitātes inovāciju balva 2018, kas notiek jau 11.gadu. 2018.gada balvas izcīņā ir iesaistījušās 28 pasaules valstu organizācijas, konkurss noslēgsies ar laureātu apbalvošanas ceremoniju, izstādi un konferenci Pekinā, Ķīnā 2019.gada 27.februārī (noslēguma pasākumā darba valodas būs angļu un ķīniešu ar sinhrono tulkojumu).

Kvalitātes inovāciju balva ir pirmais un nozīmīgākais starptautiskais inovāciju konkurss, kurā iesaistās Latvija (konkursa norisi Latvijā organizē Latvijas Kvalitātes biedrība).
Konkursa gaitā inovācijas tiek vērtētas visaugstākajā līmenī, izmantojot stingrus vērtēšanas kritērijus, ekspertu viedokļus un autoritatīvu starptautisku žūriju. Vērtēšanas kritēriji balstās uz kvalitātes inovāciju galveno iezīmju - jauninājuma vērtība, izmantojamība, zināšanas, orientācija uz klientu un efektivitāte - izvērtējumu.

Pretendenti no Latvijas ir aicināti pieteikties jau šobrīd, jo pieteikumu iesniegšanas termiņš ir š.g. 16.septembris.

Dalība konkursā sniedz iespēju inovatoriem iegūt profesionālu novērtējumu inovācijām nacionālā un starptautiskā līmenī, saņemt profesionālu neatkarīgu inovācijas vērtējumu, apgūt jaunus tirgus, iegūt salīdzinājumu ar citām inovācijām, kā arī palielina inovācijas/inovāciju komunikāciju nacionālā un starptautiskā līmenī.

2018.gada Kvalitātes inovāciju balvas gala pasākums Pekinā tiek veidots kā izstāde un konference, ko atspoguļos dažādu valstu masu mediji. Visi Kvalitātes inovāciju balvu saņēmēji būs aicināti īpašā konferencē pārējiem inovatoriem un vismaz 28 valstu pārstāvjiem prezentēt savu inovāciju, savukārt piedalīties inovāciju izstādē tiek aicināti pilnīgi visi starptautiskā līmeņa finālisti, kas nozīmē jebkuras Latvijas organizācijas, ko vietējā žūrija atzīst par izvirzāmu tālāk starptautiskā līmenī, iespēju piedalīties šajā starptautiskajā izstādē. Dalība balvas izcīņā ir unikāla iespēja satikt tik daudzu pasaules valstu inovatorus vienuviet, aprunāties, mainīties pieredzē, iegūt jaunus kontaktus un pieredzi iesāktu inovāciju tālākai attīstīšanai, kā arī rast iespēju paplašināt tirgu. Tā kā dalībai pasākumā jāiztur gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa žūriju vērtējumi, tad šajā gala pasākumā piedalīsies tikai dalībvalstu labākās inovācijas un to autori, citu veidu kā piedalīties izstādē un prezentēt esošās vai plānotās inovācijas konferencē nav. Attiecīgi aicinām interesentus pārdomāt veiktos uzlabojumus savās organizācijās, procesos, produktos vai pakalpojumos un pieteikties!

Šogad konkursa dalībvalstis ir Somija, Igaunija, Zviedrija, Latvija, Lietuva, Čehija, Ungārija, Basku Zeme, Spānija, Kazahstāna, Izraēla, Ķīna, Krievija, Angola, Botsvāna, Kongo Demokrātiskā Republika, Lesoto, Madagaskara, Malavi, Maurīcija, Mozambika, Namībija, Seišelu salas, Dienvidāfrikas Republika, Svazilande, Tanzānija, Zambija un Zimbabve.

Iepriekšējos gados Kvalitātes inovāciju balvu saņēmuši tādi starptautiski pazīstami uzņēmumi un organizācijas kā Gilead Sciences (Spānija), Volvo Construction Equipment (Zviedrija), AutoAgronom Israel Ltd. (Izraēla), Estonian Academy of Security Sciences (Igaunija) u.c.
Arī Latvijā pa šiem gadiem veiktās inovācijas guvušas starptautisku atzinību, piemēram, to saņēmuši - Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Tiesnešu mācību centrs, Grandeg SIA, VSIA Latvijas Vēstnesis, Valsts zāļu aģentūra u.c.

Kas ir kvalitātes inovācija?
Kvalitātes inovācija ir tāda inovācija, kas:
- ir savlaicīgs jauninājums,
- ir praktiska un pielietojama,
- var tikt sistemātiski attīstīta,
- atbilst esošajām vai nākotnes vajadzībām,
- uzlabo tehnisko, sociālo vai komerciālo veiktspēju.

Konkursam var tikt pieteikta jebkura inovācija vai ideja.

Pieteikšanās dalībai konkursā ir viegla - jāaizpilda vienkārša pieteikuma veidlapa, kas līdz š.g. 16. septembrim (ieskaitot) jānosūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Visu pieteikumu saturs ir konfidenciāls.

Kādi inovāciju veidi ir piesakāmi konkursā?
Konkurss ir atvērts visiem inovāciju veidiem - produktu vai procesu uzlabojumiem, jaunu produktu/procesu/pakalpojumu izstrādēm, potenciālām inovācijām (tādām, kas vēl ir "uz papīra"), zīmola uzlabojumiem, klientu apkalpošanas uzlabojumiem, atbildīgām inovācijām - visam, kas ir jauns un savlaicīgs, kas var tikt tālāk attīstīts un kas var dot vai jau dod labus rezultātus.

Kategorijas 2018. gadā:
- Potenciālas inovācijas (Potential innovations) — inovācijām, kas vēl ir "uz papīra" un vēl nav pārbaudītas praksē
- Atbildīgas & "atjaunojamas" inovācijas (Responsible & renewable innovations) — uz vidi, tās uzlabošanu fokusētām inovācijām
- Sociālās un veselības aprūpes inovācijas (Social and health care sector innovations) — inovācijām sociālajā un veselības aprūpes sektorā
- Izglītības sektora inovācijas (Education sector innovations) — inovācijām izglītības nozarē
- Sabiedrisko pakalpojumu inovācijas (Public services innovations) — inovācijām valsts/pašvaldību nozarēs un nevalstisko organizāciju darbībā
- Biznesa inovācijas (mikro- un startup uzņēmumi) (Business innovations (Micro and startup)) — mikrouzņēmumiem un startup uzņēmumiem
- Biznesa inovācijas (mazie un vidējie uzņēmumi) (Business innovations (Small and Medium)) — mazajiem un vidējiem uzņēmumiem
- Biznesa inovācijas (lielie uzņēmumi) (Business innovations (Large)) — lielajiem uzņēmumiem

Dalības maksa:
- lielajiem uzņēmumiem: 400 EUR + PVN,
- vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, valsts sektora organizācijām: 150 EUR + PVN,
- mikrouzņēmumiem, startup uzņēmumiem, bezpeļņas organizācijām — dalības maksas nav.

Maksa par dalību gala pasākumā Pekinā, Ķīnā (Ķīnas Kvalitātes biedrības ēkā un Gala-Jinlongtan/Ziyu viesnīcā) 2019.gada 28. un 28.februārī: 200 EUR.

Noderīga informācija:
2018. gada pieteikuma veidlapa
Instrukcija pieteikuma veidlapas aizpildīšanai
Informācija par konkursu (angļu valodā)

Vairāk informācijas arī: http://www.qualityinnovation.org/http://www.kvalb.lv/kvalitates-inovaciju-balva-/915-biezak-uzdotie-jautajumi-par-konkursu-kvalitates-inovaciju-balva.html